Головна / Статті / Запуск дизельного генератора взимку

Запуск дизельного генератора взимку

Дизельний генератор – потужна і витривала установка, яка, тим не менш, має свої недоліки. Один з головних – проблемний запуск в умовах зимових холодів. Через це багато покупців віддають перевагу бензиновим моделям, жертвуючи при цьому потужністю і продуктивністю.

Однак складнощів з запуском взимку можна уникнути. Існує кілька правил, дотримання яких дозволить вирішити проблему негативного впливу на дизельний генератор низьких температур. Про них ми розповімо нижче.

Вибираємо правильне паливо

Дизельний генератор MatariОсновна причина виникнення проблем при запуску в холодну пору року – властивості дизельного палива. Звичайний його варіант стає більш в’язким і щільним, що ускладнює не тільки запуск, а й подальшу роботу генератора. Навіть під час функціонування агрегату паливо продовжує розпадатися на кристали парафіну, які забивають фільтри і магістралі. Вдалий запуск – це не гарантія успіху. Внаслідок цих процесів генератор може затихнути і під час роботи.

Вихід є. По-перше, потрібно купувати зимове дизельне паливо, яке має стійкість до низьких температур. По-друге, віддавайте перевагу якісному дизпалива. Спроби заощадити можуть обернутися серйозними проблемами з генератором. До речі, нерідко недобросовісні АЗС розбавляють паливо водою. Воно може створити проблеми з запуском навіть в теплу погоду.

Встановлюємо передпусковий підігрівач

Найочевидніше рішення проблеми замерзлого палива – підігрів. Деякі власники дизельних генераторів роблять це за допомогою паяльної лампи. Зрозуміло, такі маніпуляції проводити заборонено – можна вивести установку з ладу. Безпечною альтернативою є передпусковий підігрівач. Наявність такого елемента дозволяє бути повністю незалежним від погодних умов.

Підігрівач монтується в контур охолодження двигуна. Ціна і потужність елемента залежить від потужності використовуваного генератора. Опалювачі бувають двох типів:

  • Електричні. Встановлюються в генератори, які використовуються в якості резервного джерела живлення.
  • Дизельні. Пристрої призначені для роботи з потужними установками, які застосовуються в якості основного джерела.

Більшість підігрівачів можуть працювати в двох режимах. Перший – постійний нагрів і підтримання зазначеної температури. Другий – робота за таймером, що є більш економним, але менш універсальним варіантом.

Додаємо присадки

Антигель – засіб, який розріджує паливо. Воно дозволяє без проблем запустити дизельний мотор в холодну пору. Правила використання вказуються на пляшці.

Якщо ж у вас в розпорядженні немає такого засобу, а двигун потрібно терміново запустити, налийте в бак трохи гасу або бензину. Однак знайте, що такий метод збільшує навантаження на мотор і, відповідно, сприяє його швидкому зносу. Бензин або гас повинен складати не більше 10% від загального обсягу рідини в баку.

Встановлюємо генератор в контейнер

Місце, захищене від морозів, – один з найпростіших і вигідних методів вирішення проблеми з запуском. Якщо присадки потрібно весь час купувати, а підігрівач – технічно обслуговувати, то одного разу набутий контейнер завжди справно виконує свою функцію. Крім того, контейнер корисний ще з кількох точок зору.

  • Шумоізоляція (безшумний генератор). Генератор, що знаходиться всередині, не створює дискомфорту видаються звуками. Це особливо актуально при частому і тривалому використанні установки.
  • Можливість зручного транспортування. Контейнер дозволяє більш легко перевозити генератор. Зручно для власників великих потужних агрегатів.
  • «Все в одному місці». Всередині контейнера можна зберігати інструменти для обслуговування генератора, а також допоміжне обладнання (система підігріву і т.д.)

Інші рекомендації по запуску

  • Якщо ваш генератор портативний, відмінним рішенням буде на деякий час занести його всередину приміщення перед запуском. Дочекайтеся, поки установка нагріється до потрібної температури, вона запуститься без будь-яких проблем.
  • Важливим нюансом є варіант запуску дизель генератора. Найчастіше на ринку можна зустріти генератори з електростартером і ручним запуском. Останній варіант створює більше проблем взимку. Електростартер – вибагливий механізм, який насилу працює при температурі нижче +5 градусів. Ручний запуск – більш кращий варіант в цьому контексті.
  • Проводьте регулярно технічне обслуговування генератора. Якщо все його елементи будуть перебувати в гарному стані, запуск буде простішим навіть у важких умовах.

Висновок

Зовсім не обов’язково застосовувати всі перераховані вище методики. Досить вибрати для себе найбільш підходящу: контейнер, присадка та інше.

Проблема важкого запуску на морозі вирішувана. Для цього потрібно просто приділити трохи часу і сил даного питання. В результаті ви отримаєте дизельний генератор, який буде справно працювати як жарким літом, так і холодною зимою.

Інші публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Прокрутити вгору
Догори

Закажите звонок!

После отправки формы наш менеджер свяжется с Вами в течение нескольких минут.

Напишите нам в мессенджер!

Замовте дзвінок!

Після відправки форми наш менеджер зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин.

Напишіть нам в месенджер!

Оплата частямиОПЛАТА ЧАСТИНАМИ

Надішліть СМС

Крок 1. Дізнайтеся про суму Вашого ліміту по сервісу – надішліть SMS на номер 10060 з текстом chast

Крок 2. Оберіть товар в магазині

Крок 3. Передайте касиру картку і повідомте, що хочете оформити покупку по сервісу “оплата частинами” або “миттєва розстрочка”

Крок 4. Підпишіть чек-договір і забирайте покупки