Головна / Статті / Яку оливу потрібно заливати в бензиновий генератор

Яку оливу потрібно заливати в бензиновий генератор

Яку оливу заливати в бензиновий генератор

Просто купити бензиновий генератор недостатньо, власнику необхідно забезпечити його ефективну працездатність весь термін використання – це можна зробити, суворо дотримуючись правил експлуатації устаткування, зазначених виробником. Також важливу роль у цьому відіграє правильна та своєчасна заміна мастила.

Бензогенератори мають складну конструкцію і вимагають регулярного контролю ряду параметрів, у тому числі рівня та стану оливи у двигуні. Воно виконує роль мастила, що знижує тертя між деталями ДВЗ, що рухаються, запобігаючи передчасному зносу внутрішніх компонентів агрегату і його перегрів у процесі роботи. Забруднення мастила або зниження його рівня призводить до істотних негативних наслідків для двигуна: від збільшення витрати палива та перегріву до швидкого виходу з ладу.

Яку марку оливи купувати

Універсальних рекомендацій щодо вибору марки оливи для бензинових генераторів не існує. Оптимальний варіант може завісити від конкретної моделі установки, рекомендацій виробника та умов експлуатації. Але загалом рекомендується заливати тільки високоякісне мастило, що відповідає класу SJ і вище – це дозволить гарантовано експлуатувати обладнання з досить високою ефективністю.

При виборі оливи для двигуна обов’язково враховуйте умови експлуатації генератора, зокрема інтенсивність його. Якщо обладнання працюватиме в холодних мікрокліматичних умовах (в зимовий час), варто розглядати мастило з низькою в’язкістю, якщо експлуатація здійснюється в теплі (в літній період) – з високою в’язкістю.

На українському ринку представлено достатньо виробників масел для двигунів, але найкращими вважаються: TOTAL, Mobil, Liqui Moly, Shell, XADO. Їх можна придбати в автомагазинах, місцях продажу садово-паркової техніки, а також спеціалізованих магазинах, що реалізують електрогенератори.

Важливі рекомендації щодо вибору мастила для бензинових генераторів 5 кВт або моделей іншої потужності:

  • Заливайте оливу для бензинових двигунів лише від перевірених виробників. Використання неякісного складу може зашкодити обладнанню;
  • Пріоритет напівсинтетичним оливам – вони чудово справляються зі своїм завданням за різних погодних та температурних умов. Оптимальні: 10W40 або 10 W30;
  • При суттєвому зниженні температури взимку (менше 30⁰С), заливайте суміші для наднизьких температур 5W.

Зверніть увагу! Всі виробники вказують на упаковці в’язкість оливи для бензинового двигуна 5-10 (при низьких температурах), 30-40 (при високих).

Для вибору оптимального рішення рекомендується проконсультуватися з продавцем обладнання – він підбере оптимальний склад для конкретної моделі генератора.

Як часто міняти оливу в генераторі

Графік заміни оливи для двигуна прописаний виробником в інструкції з експлуатації обладнання. Як правило, він включає регламентовані терміни заміни на різних етапах роботи, наприклад, у період «обкатки», а також після вироблення певної кількості годинників.

Більшість виробників генераторів електрики рекомендують здійснювати заміну за таким графіком:

  • Через 5 годин роботи нового обладнання – в першу частину роботи відбувається «обкатка» елементів двигуна. Нові деталі притираються одна до одної, балансується робота, тому перша олива швидко забруднюється і вимагає заміни;
  • Через добу (24 години) роботи – цей період також є «обкатним», у цей час генератор вже працює на різних навантаженнях, відбувається остаточне притирання деталей двигуна;
  • Через 50-100 годин роботи – є штатним параметром заміни мастила двигуна за графіком. Його необхідно дотримуватись весь період подальшої експлуатації обладнання.

Заливати мастило у двигун необхідно суворо за інструкцією до конкретної моделі генератора. У ній також позначено оптимальний обсяг та інші параметри.

Етапі заміни оливи

Якщо долити паливо в бак бензинового генератора 10 кВт або іншої потужності не складе труднощів – потрібно тільки відкрити кришку, то заміна мастила в бензиновому двигуні вимагає більше зусиль і дотримання певних правил.

Стандартна процедура заміни оливи в бензиновому генераторі включає наступні етапи:

  • Прогрів генератора роботою протягом 10-15хв – дозволяє зробити стару оливу рідкішою, для більш швидкого спуску;
  • Підставляємо під зливний отвір ємність – вона повинна мати об’єм 1-5 літрів (залежно від потужності генератора), також має бути стійкою;
  • Відкриваємо пробку зливу – може мати різний вигляд, бути пластиковою або виконаною у вигляді металевого болта, який потрібно відкрутити (залежить від моделі);
  • Зливаємо відпрацьоване мастило – після відкриття кришки, мастило починає витікати в ємність. Процес може займати від декількох хвилин до години і більше (залежить від в’язкості та об’єму мастила). Потрібно дочекатися повного витікання до відсутності крапель, після чого закрити пробку або затягнути зливний болт;
  • Заливаємо нову оливу – ллємо через пробку затоки в бачок, у рекомендованому виробником техніки обсязі;
  • Перевірка рівня оливи – виконується спеціальним щупом або контролюється по видимій позначці. Заливши необхідний об’єм, щільно закручуємо кришку/пробку.

Дотримуючись рекомендацій щодо заміни оливи в бензиновому генераторі, ви зможете ефективно експлуатувати обладнання та максимально продовжите термін його служби. Не нехтуйте рекомендаціями виробника техніки – здійснюйте заміну своєчасно, згідно з графіком!

Інші публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Прокрутка до верху
Догори

Закажите звонок!

После отправки формы наш менеджер свяжется с Вами в течение нескольких минут.

Напишите нам в мессенджер!

Замовте дзвінок!

Після відправки форми наш менеджер зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин.

Напишіть нам в месенджер!

Оплата частямиОПЛАТА ЧАСТИНАМИ

Надішліть СМС

Крок 1. Дізнайтеся про суму Вашого ліміту по сервісу – надішліть SMS на номер 10060 з текстом chast

Крок 2. Оберіть товар в магазині

Крок 3. Передайте касиру картку і повідомте, що хочете оформити покупку по сервісу “оплата частинами” або “миттєва розстрочка”

Крок 4. Підпишіть чек-договір і забирайте покупки