Головна / Статті / Який купити генератор для дачі та приватного будинку?

Який купити генератор для дачі та приватного будинку?

Дизельный генератор для дачиЗаміський будинок та дачна ділянка – мрія для багатьох: чисте повітря, гарна природа та тиша, яка незрівнянна із шумом великого міста. Однак такий варіант має недоліки. Один із найвагоміших – нестабільність подачі електрики. Мешканці приватних будинків часто стикаються з проблемою перебоїв у електромережі або повного відключення електроенергії. Але, на щастя, цей недолік легко усувається. Рішення проблеми – генератор електроенергії.

Якщо ви вирішили придбати генератор, але не надто знаєтеся на асортименті, вам буде важко зробити вибір, адже моделі відрізняються один від одного за багатьма характеристиками. У даному матеріалі ми спробуємо пролити світло на питання про те, який генератор краще придбати для приватного будинку чи дачі.

Визначаємо потрібну потужність

Бензиновый генератор MatariГоловна характеристика будь-якого генератора – потужність. З нею потрібно визначитися насамперед. Купівля недостатньо потужного агрегату загрожує неможливістю забезпечити роботу всіх необхідних електроприладів. У свою чергу, надмірно потужний генератор марнуватиме багато палива.

Щоб не помилитися з вибором, необхідно заздалегідь порахувати потужність всіх електроприладів у будинку. При цьому враховуйте, що техніка має підвищений коефіцієнт пускового струму. Наприклад, пилосос споживає під час запуску приблизно на 50% більше електроенергії, ніж під час роботи. Коефіцієнт пускового струму вказується, як правило, або в техпаспорті, або на самому приладі.

Порахували загальну потужність? Тепер додайте до неї 30%. По-перше, генератор не повинен постійно працювати на повну силу. По-друге, у разі покупки нових електроприладів вам не потрібно підшукувати новий агрегат. Від отриманої цифри можна відштовхуватися при виборі відповідної моделі генератора.

Класифікація генераторів за потужністю

Генератори, які можна знайти на ринку, діляться за критерієм потужності на чотири категорії.

  • До 3 квт. Можуть без проблем «потягнути» освітлення приватного будинку, роботу холодильника та малопотужного насоса для води. Тільки необхідне – без надмірностей.
  • До 5 квт. Власники таких генераторів можуть собі дозволити включити телевізор, комп’ютер, електроплиту.
  • До 7 квт. Такі моделі підходять для життєзабезпечення великого будинку та навіть офісу середніх розмірів. Встановивши генератор даного типу у себе на дачі, ви зможете користуватися бойлером, кондиціонером, потужним насосом для води тощо.
  • До 10 квт. Такої потужності вистачає для забезпечення енергією великих цехів, майстерень та супермаркетів.

Враховуючи цифру необхідної потужності, можна легко визначитися з відповідним варіантом. І не забувайте про запас у 30%: якщо придбати генератор, який працюватиме «впритул», він швидко зноситься.

Вибираємо тип палива

Генератори бувають трьох видів: бензинові, дизельні та газові. Розглянемо кожен із варіантів.

  • Бензогенератори. Серед їх переваг можна відзначити компактність, невелику вагу, тишу та невисоку ціну. Проте бензинові моделі підходять для резервного живленняя, а не для постійного – вони не можуть працювати безперервно довше за 12 годин. Крім того, невисока вартість генераторів такого типу «компенсується» дорожнечею бензину.
  • Дизель-генератори. Підходять для серйозніших навантажень. Їхній моторесурс перевищує бензинові аналоги в два-три рази. Також вони більш економно витрачають паливо, та й коштує це паливо відчутно дешевше, ніж бензин.
  • Газові генератори. Це гібридні агрегати, які можуть працювати на газі та на бензині. Газові генератори економні та можуть працювати на одному балоні до 20 годин. Як правило, використовуються як резервне харчування.

Щоб визначитися з потрібним типом генератора, необхідно знати, як ви використовуватимете генератор – постійно або при необхідності. Крім того, оцініть економічну складову питання – порівняйте, скільки у вашому регіоні коштує газ, бензин та дизельне паливо.

Кількість фаз

  • Трифазний генератор. Призначений для електроприладів, що працюють від трьох фаз.
  • Однофазний генератор – найкраще рішення для будинку, тому що в домашніх умовах дуже рідко зустрічаються прилади, що працюють від трьох фаз.
  • Універсальний. Цей генератор здатний забезпечити повноцінну роботу різнофазних електроприладів.

Багато хто робить помилку, купуючи трифазний генератор для будинку. Справа в тому, що в такому випадку вся потужність агрегату розділяється на три фази. Тобто за показника потужності генератора в 6 кВт ви зможете підключити однофазний електроприлад лише на 2 кВт.

Тип запуску

  • Ручний старт. Найнадійніший варіант. Генератор запускається за допомогою витягування троса. Цей спосіб актуальний для класичних побутових моделей. У випадку з потужними генераторами процес запуску забирає чимало часу та сил.
  • Електростарт. Цей варіант простіший. Генератор запускається шляхом повороту ключа у замку запалювання.
  • Дистанційний запуск. Старт генератора відбувається після натискання кнопки на пульті дистанційного керування. Таким чином, агрегат, що знаходиться на вулиці, можна запустити, не виходячи із дому.

Висновок

Щоб правильно підібрати генератор для дачі, необхідно чітко розуміти, як він буде використовуватися і для забезпечення роботи яких електроприладів. Будьте певні: для будь-якого будинку можна знайти ідеальний агрегат. Український ринок генераторів досить широкий, тому пошук не займе у вас багато часу.

Інші публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Прокрутити вгору
Догори

Закажите звонок!

После отправки формы наш менеджер свяжется с Вами в течение нескольких минут.

Напишите нам в мессенджер!

Замовте дзвінок!

Після відправки форми наш менеджер зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин.

Напишіть нам в месенджер!

Оплата частямиОПЛАТА ЧАСТИНАМИ

Надішліть СМС

Крок 1. Дізнайтеся про суму Вашого ліміту по сервісу – надішліть SMS на номер 10060 з текстом chast

Крок 2. Оберіть товар в магазині

Крок 3. Передайте касиру картку і повідомте, що хочете оформити покупку по сервісу “оплата частинами” або “миттєва розстрочка”

Крок 4. Підпишіть чек-договір і забирайте покупки