Головна / Статті / Як вибрати мотопомпу?

Як вибрати мотопомпу?

Мотопомпа – незамінне обладнання там, де потрібні великі об’єми води. Здавалося б, всі ці агрегати виконують свої функції однаково, і різниці між ними немає. Але це думка розбивається об реальність, коли приходить час вибирати мотопомпу. Вони відрізняються за багатьма характеристиками, і сторонній чоловік може з легкістю заплутатися в цьому різноманітті.

Вибираючи відповідну модель, необхідно відштовхуватися не тільки від її технічних характеристик, а й від майбутніх умов експлуатації – це один з найважливіших критеріїв. Нижче ми коротко розповімо, на що конкретно потрібно звертати увагу при виборі мотопомпи, а також надамо іншу корисну інформацію про ці агрегатах.

Мотопомпи Matari

Де використовують мотопомпи – область застосування

Сфера застосування існує безліч, тому і область застосування мотопомп широка. Вони використовуються на дачі і в сільському господарстві. За допомогою такого обладнання проводиться полив ділянок і зрошення полів, перекачування хімічних речовин і відкачка води з колодязя. На дачах застосовується також при наповненні і осушення басейнів.

Мотопомпи активно використовуються комунальними службами та будівельними компаніями. Вони відкачують воду з траншей і котлованів, очищають затоплені приміщення і допомагають при ліквідації аварій.

Крім того, обладнання використовується при гасінні пожеж, наповненні цистерн і бочок, створенні фонтанів і штучних водойм, а також при роботі з агресивними рідинами (кислотами, гербіцидами, лугами).

Технічні параметри мотопомп – на що звертати увагу

  • Продуктивність (потужність). Це обсяг рідини, який обладнання може пропустити через себе за певний час. Продуктивність вимірюється або в літрах за хвилину, або в метрах кубічних на годину. Цей показник може варіюватися від сотні літрів в хвилину до декількох тисяч.
  • Розмір пропускаються частинок. Цей параметр визначає фільтраційні можливості мотопомпи. Якщо обладнання працює з чистою водою, досить буде пропускної здатності до 8 мм, якщо ж мова йде про сильно забрудненої рідини, нормальним вважається показник до 30 мм.
  • Глибина всмоктування. Мається на увазі відстань від помпи до місця забору води. Класичним показником, відповідним для більшості випадків, вважається 6 – 8 метрів. Глибше воду можуть забирати моделі підвищеної потужності, які не підходять для побутового використання.
  • Висота напору води. Це відстань від агрегату до кінця шланга. Середньостатистичний показник – 20-30 метрів. Більшою висотою напору відрізняються моделі підвищеного тиску.

Мотопомпи за призначенням

Залежно від умов експлуатації агрегати діляться на кілька категорій.

  • Мотопомпи для брудної води. Використовуються при перекачуванні рідини з наявністю піску, мулу, гравію і різного сміття. Діаметр частинок повинен бути не більше 30 мм. Сміття не шкодить установці, тому що вона оснащена фільтраційної системою.
  • Мотопомпи для чистої води . Ці моделі мають невелику пропускну здатність і не повинні зустрічатися з частинками більше 8 мм в діаметрі. Тобто пісок не завдасть їй ніякої шкоди, а ось більший сміття здатний вивести мотопомпу з ладу.
  • Пожежні мотопомпи (високого тиску) . Мають підвищену висотою подачі води. Такі моделі здатні доводити рідину на відстань до 70 метрів. Як правило, оснащуються двома напірними виходами, що мають різний діаметр.
  • Мотопомпа для агресивних рідин , в тому числі для хімічних речовин і морської (солоної) води. Елементи таких установок мають захист від негативного впливу агресивних компонентів. Там, де класичні агрегати швидко приходять в непридатність, помпи для агресивних рідин можуть справно працювати роками.

Поради щодо вибору мотопомп

Перше, з чим варто визначитися, – сфера застосування. Залежно від умов використання вибирайте відповідний варіант з переліку, описаного в попередньому розділі. Далі необхідно визначитися з видом палива. Бензинові мотопомпи відмінно підходять для побутового використання. З їх допомогою можна поливати квіти, відкачувати воду із затоплених приміщень і колодязя, наповнювати каністри і цистерни. Бензинові моделі в міру потужні і відрізняються надійністю.

Що стосується потужності: для зрошення невеликого городу та проведення робіт в приватному будинку буде досить агрегату з потужністю 10-20 кубометрів на годину. Не варто брати помпу «із запасом». Так ви не тільки витратите на саме обладнання, а й будете платити більше за паливо і обслуговування потужної моделі.

Коли мова йде про великому ділянці і про рішення більш специфічних завдань, доречними будуть моделі з продуктивністю 30-40 кубометрів на годину. Якщо необхідно окропити велику площу, зверніть увагу на мотопомпи з великою висотою підйому води. В такому випадку струмінь можна буде розділити на кілька рукавів, що дозволить покрити велику ділянку.

Зрозуміло, ні в якому разі не можна використовувати мотопомпу для чистої води з метою перекачування забрудненої рідини. Це в короткі терміни призведе до виходу техніки з ладу. Купуйте мотопомпи, призначені для вирішення певних завдань, – лише в такому випадку обладнання прослужить вам довгі роки.

Інші публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Прокрутити вгору
Догори

Закажите звонок!

После отправки формы наш менеджер свяжется с Вами в течение нескольких минут.

Напишите нам в мессенджер!

Замовте дзвінок!

Після відправки форми наш менеджер зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин.

Напишіть нам в месенджер!

Оплата частямиОПЛАТА ЧАСТИНАМИ

Надішліть СМС

Крок 1. Дізнайтеся про суму Вашого ліміту по сервісу – надішліть SMS на номер 10060 з текстом chast

Крок 2. Оберіть товар в магазині

Крок 3. Передайте касиру картку і повідомте, що хочете оформити покупку по сервісу “оплата частинами” або “миттєва розстрочка”

Крок 4. Підпишіть чек-договір і забирайте покупки