Головна / Статті / Як вибрати компресор?

Як вибрати компресор?

Як вибрати компресорКомпресор – вузькоспеціалізований пристрій, який важче вибрати, ніж телевізор або телефон. Кожна модель має безліч особливостей, які безпосередньо впливають на експлуатацію агрегату. Далеко не кожен потенційний власник розбирається в цих тонкощах. А адже вкрай важливо підійти з усією відповідальністю до вибору, адже в разі помилки ви зіткнетеся з масою проблем і незручностей під час використання.

Нижче ми розповімо про те, який купити компресор, а також які характеристики треба враховувати при виборі. Уважно ознайомтеся з кожним пунктом – вони вам безсумнівно знадобляться.

Побутові компресори

Для не інтенсивного використання відмінно підійдуть моделі з потужністю до 1,5 кВт. Вони забезпечують робочий тиск в межах 8 – 10 бар. Компресори такого типу не можуть довго перебувати у включеному стані. Їх робочий цикл становить приблизно 20 – 30 хвилин, після чого апарат потрібно на деякий час вимикати. Цієї тривалості цілком вистачає для підкачки автомобільних шин, фарбування і так далі. Принцип роботи простий: компресор створює необхідний резерв повітря, а після того, як він вичерпується, відновлює потрібний тиск. Найчастіше апарати цієї категорії мають прямий привід.

Побутові моделі відрізняються невеликими розмірами і відносною легкістю, завдяки чому їх можна без зусиль транспортувати і зберігати. Для цих цілей виробники часто оснащують агрегати коліщатками і ручкою.

Особливу увагу варто звернути на обсяг ресивера. Якщо ви плануєте часто і багато використовувати компресор, рекомендуємо віддати перевагу 100-літровим варіантам.

Промислові компресори

Промисловий компресор

Деякі з представників цієї категорії мають масу понад три тонни. Причина такої монструозність криється в великої потужності даних нагнітачів. Вони використовуються на промислових підприємствах, де необхідний сильний постійний потік повітря. Обсяг ресивера в таких моделях досягає 900 літрів. Деякі промислові компресори можна об’єднувати в єдину мережу за допомогою мікросхем, що значно спрощує процес управління апаратурою.

Самі по собі компресори такого типу серйозно шумлять, однак вони оснащуються спеціальним кожухом. Завдяки цьому агрегати можуть працювати біля людей, не викликаючи ніякого дискомфорту. Також розрізняють компресори з ремінним приводом та прямим.

Напівпрофесійні компресори

Ці агрегати можуть видавати потік повітря вже протягом 40 хвилин. Робочий тиск при цьому – 16 бар. Поршневі компресори даного типу, як і інші різновиди, є прикладом гармонійного поєднання потужності і зручності. Напівпрофесійні нагнітачі не дуже великі, але при цьому можуть забезпечити працездатність невеликого СТО або іншого комерційного об’єкта. Крім того, вони прості в управлінні, так як, незважаючи на відносно велику потужність, все ж розраховані на середньостатистичного користувача.

Ці компресори оснащуються ефективними системами повітряного охолодження, які бережуть апарат від перегріву після тривалої роботи.

Основні параметри вибору повітряного компресора

  • Тип приводу. Компресори прямого приводу мають просту конструкцію, завдяки чому рідше ламається і легше лагодиться. У той же час він менш потужний, ніж компресор з ремінним приводом. Даний же варіант має підвищену продуктивність і витривалість, але менш економний. Крім того, ремінний компресор вимагає більш ретельного обслуговування і догляду.
  • Продуктивність. Цей показник має на увазі кількість повітря, яке «проганяє» агрегат за одну хвилину. У випадку з побутовими моделями достатньою вважається продуктивність в 350 літр/хв. Все, що вище, підходить для вирішення складних завдань, пов’язаних з пневматикою.
  • Тиск повітря . Вказується або в барах, або в атмосферах. Для мінімальних потреб достатньо 4 бар. Специфічні завдання можна вирішувати вже з показником 8-12 бар.
  • Потужність первинної силової установки . Для побутового використання досить компресора до 2,5 кВт.
  • Кількість фаз . Цей параметр визначає тип підключення до мережі. Двофазні апарати – оптимальний варіант для домашнього та дрібного комерційного використання. Прерогатива трифазних моделей – великі виробництва і складні завдання. Не варто купувати «з запасом» 3-фазний компресор додому – далеко не всю апаратуру можна до нього підключити.
  • Мембранний або поршневий нагнітач . Мембранні агрегати подають більш чистіше сжате повітря, однак вони відносно швидко зношуються. Крім того, вони відрізняються невисокою продуктивністю. Поршневі компресори користуються більшою популярністю, так як вони невибагливі і довговічні.
  • Система змащення . Для уникнення надмірного тертя компресори використовують функцію розбризкування масла. Таким чином, деталі покриваються своєрідною захисною плівкою. Ці моделі – оптимальний варіант для більшості споживачів. Але якщо під час використання компресора ні в якому разі не можна забруднити що-небудь маслом (наприклад, при обробці меблів), можна придбати безмасляну модель.

Інші публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Прокрутити вгору
Догори

Закажите звонок!

После отправки формы наш менеджер свяжется с Вами в течение нескольких минут.

Напишите нам в мессенджер!

Замовте дзвінок!

Після відправки форми наш менеджер зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин.

Напишіть нам в месенджер!

Оплата частямиОПЛАТА ЧАСТИНАМИ

Надішліть СМС

Крок 1. Дізнайтеся про суму Вашого ліміту по сервісу – надішліть SMS на номер 10060 з текстом chast

Крок 2. Оберіть товар в магазині

Крок 3. Передайте касиру картку і повідомте, що хочете оформити покупку по сервісу “оплата частинами” або “миттєва розстрочка”

Крок 4. Підпишіть чек-договір і забирайте покупки