Вирішили купити генератор? Будьте готові до того, що процедура вибору забере чимало часу. Справа в тому, що на ринку є безліч моделей, які кардинально один від одного відрізняються. Деякі станції призначені для промислових цілей, деякі – для побутових. Певні моделі використовуються для живлення кількох електроприладів, деякі можуть забезпечити працездатність цілого будівельного об’єкта. Важливо не помилитися при виборі, адже в такому випадку є великий ризик того, що установка не виправдає ваших очікувань. Про основні критерії, на які слід звертати увагу, ми поговоримо далі.
Вибір потужності – один із найважливіших критеріїв
Спочатку потрібно визначитися із потужністю агрегату. Щоб це зробити, потрібно провести найпростіші математичні розрахунки. Підсумуйте кількість кіловат, що споживають електроприлади у вашому будинку. До отриманої цифри додайте 20-30%. По-перше, це потрібно, щоб ви будь-якої миті змогли підключити до генератора нову придбану техніку. По-друге, в такому випадку агрегат не працюватиме на межі можливостей, завдяки чому довше вам прослужить. Занадто потужну модель купувати не рекомендується. Наприклад, дизельний генератор 10 кВт не підходить для використання у побуті. У такому разі ви переплатите за можливості, які не використовуватимете, і електростанція з потужним мотором витрачатиме багато палива. Також пам’ятайте, що дизельним моделям шкодить часта робота з низьким навантаженням.
Бензин или дизель
Щоб правильно вибрати тип двигуна, потрібно враховувати завдання, для вирішення яких використовуватиметься генератор. Якщо електрику відключають нечасто, можна обійтись бензиновим агрегатом. Наприклад, для звичайного приватного будинку чудово підходить бензиновий генератор 5 кВт. Переваги моделей на бензині:
- простий запуск за будь-яких погодних умов. Навіть у мінусову температуру мотор, що знаходиться в хорошому технічному стані, запускається без жодних проблем;
- доступность. бензогенератор коштує дешевше, ніж станції на дизелі;
- низький рівень шуму. Середньостатистична установка видає 70 дБ;
- простота конструкції. Ремонт не забирає багато часу та сил.
Головний недолік – це неможливість працювати довго без перерви. Через п’ять-вісім годин роботи агрегат потрібно вимикати.
Дизель генератор – хороший вибір для місцевості, де перебої трапляються часто, і електрика відсутня тривалий час. Головна перевага такої техніки – витривалість. Поговоримо про плюси докладніше:
- тривалі робочі цикли. Електростанція такого типу може працювати 20 годин без пауз і навіть більше. Для вироблення електрики двигуну не потрібно працювати на високих оборотах, завдяки чому він не перегрівається;
- економність. Дизельний мотор витрачає менше пального, ніж бензиновий. Більше того, дизпаливо коштує дешевше;
- довговічність. Установки розраховані на тисячі мотогодин. Цей показник відрізняється залежно від моделі.
Серед недоліків – високий рівень шуму (особливо потужні моделі) і ціна. Проблема шумності вирішується просто: необхідно купити побутовий генератор із шумозахисним кожухом. Кожух приглушує звук та захищає техніку від негативного впливу вологи та пилу.
Система автозапуску (АВР) або електростарт
Установка з АВР самостійно запускається після вимкнення електрики. Після відновлення подачі техніка ще певний час працює на випадок, якщо відбудеться повторне вимкнення. Далі двигун заглушується. АВР – це зручно. Немає необхідності щоразу йти до приміщення, де стоїть електростанція, та запускати її. Зрозуміло, генератор з автозапускомкоштує дорожче звичайної моделі.
Електростартер забезпечує зручний запуск двигуна за допомогою натискання однієї кнопки. Це зручніша альтернатива ручному запуску, тобто за допомогою троса. Якщо ви не маєте особливої фізичної сили, краще купіть генератор з електростартером.
Однофазний або трифазний
Вибираючи кількість фаз, потрібно враховувати, яку техніку ви живитимете за допомогою станції. Якщо це звичайні побутові електроприлади, віддайте перевагу 1-фазному варіанту. Він видає напругу 220В. Однофазний генератор обійдеться вам дешевше та ідеально підійде для вашої сфери застосування.
Якщо ви плануєте живити промислове чи будівельне обладнання, що працює від напруги 380В, потрібно купувати трифазний генератор. Він потужніший. Не варто купувати модель на три фази для домашнього використання. Деколи так роблять споживачі, які бажають отримати електростанцію «із запасом потужності». Підключивши 1-фазний електроприлад до апарата, ви можете використовувати лише третину його потужності. Отже, користі від наявного запасу ви не отримаєте.
Підсумовуємо
Підсумовуючи, перерахуємо критерії, на які потрібно звертати увагу насамперед. Це потужність електростанції, тип двигуна, кількість фаз та тип запуску. Після того, як ви визначитеся з основними критеріями, переходьте до другорядних: наявність індикаторів масла та палива, колісна база та ручка для транспортування, шумозахисний кожух, стабілізатор напруги, обсяг паливного бака, витрата палива
Відповідально підійшовши до вибору станції, ви неодмінно придбаєте установку, яка підійде для ваших потреб.