Головна / Статті / Відкритий чи закритий – який вибрати тип генератора?

Відкритий чи закритий – який вибрати тип генератора?

Який тип генератора вибрати

Генератор – це спеціальна установка, що перетворює механічну енергію на електричну. Механізм роботи такий: паливо згоряє, викликаючи швидке розширення газів, їхня енергія передається на кривошипно-шатунний механізм, що запускає рух колінчастого валу, що відповідає за роботу ротора, що формує електромагнітне поле. Дане поле створює електрорушійну силу на обмотках генератора, потім енергія стабілізується до побутової або промислової напруги 220-380V.

Процес перетворення палива на електроенергію супроводжується досить високим шумом. Малопотужні дизельні генератори видають звук у межах 80-90Дб. Бензинові генератори менш галасливі, але також видають суттєві 60-70 дБ. Найтихішими є інверторні рішення, вони шумлять лише на рівні 50-60 Дб. Чим вище потужність електрогенератора, тим вищий рівень шуму від його роботи. Дизель генератор 100 кВт, буде значно шумніше за аналогічні генератори 5 кВт.

На ринку існує два види генераторів: відкриті та закриті – вони відрізняються конструкцією та шумністю роботи. Кожен з них має свої особливості та переваги, які потрібно враховувати у процесі вибору.

Генератори відкритого типу (без кожуха)

Відкриті електрогенератори є найпоширенішим рішенням на українському ринку. Вони мають дві істотні переваги: ​​низьку вартість і можливість швидкого доступу до внутрішніх компонентів. Конструкція відкритих установок передбачає наявність міцної металевої рами, звареної із порожніх металевих труб. Її головне завдання – фіксація двигуна та альтернатора, запобігання їх розхитуванні в процесі роботи.

Також рама служить ручкою транспортування в побутових малопотужних моделях. Її можна зафіксувати на підлозі відповідними металевими скобами – це забезпечить високу стійкість генератора навіть при роботі з максимальним навантаженням.

Плюси та мінуси генераторів відкритого типу

Будь-яка конструкція має свої переваги та недоліки, здатні відіграти ключову роль у виборі оптимального рішення під конкретне завдання.

Генератори відкритого типу – переваги:

  • Відкрита конструкція корпусу – надає безперешкодний доступ до основних комплектуючих установки, що дає змогу швидко обслужити обладнання. Також не створюються перешкоди для ефективного тепловідведення, практично за винятком перегрівів;
  • Невисока вартість – проста конструкція та відсутність додаткового кожуха робить моделі з відкритим корпусом більш доступними, ніж закриті аналоги;
  • Менша вага – має полегшений варіант конструкції. Цей показник особливо важливий для малопотужних моделей, які часто переносяться вручну, наприклад, на дачі, у заміському будинку, мобільній торговій точці тощо.

Недоліки генераторів відкритого типу:

  • Висока шумність – не мають додаткового шумоізолюючого захисту. Створюють суттєвий акустичний дискомфорт при тривалій роботі у безпосередній близькості до людей або у нічний час;
  • Вразливість комплектуючих – незважаючи на металеву раму, агрегат, альтернатор та інші комплектуючі залишаються незахищеними від механічних пошкоджень. Також негативний вплив на обладнання може мати підвищена вологість, викликана опадами, тому його не варто тривалий час експлуатувати просто неба.

Генератори закритого типу (в шумоізолюючому кожусі)

Закриті генератори в шумозахисному кожусі – це також поширені в Україні генератори, але більш функціональне рішення, що має цілий комплекс особливостей та переваг над відкритими аналогами. Важливою перевагою є знижений рівень шуму на 15-20 децибел, що значно покращує акустичні показники обладнання в процесі експлуатації.

Ключова відмінність закритих генераторів від відкритих – наявність заводського кожуха. Він виконаний у вигляді міцної перфорованої металевої конструкції з декількома внутрішніми шарами звукоізолюючих матеріалів. Тип шумопоглинаючого матеріалу та кількість його шарів прямо залежить від виробника та моделі генератора. Як правило, чим дорожча модель, тим якісніший корпус і більше звукоізолюючих шарів.

Переваги та недоліки генераторів у шумозахисному кожусі

Аналогічно відкритим моделям, генератори закритого типу мають ряд особливостей у конструкції, які формують певні переваги та недоліки.

Переваги закритих генераторів:

  • Тиха робота – якісний шумоізолюючий кожух, що знижує рівень шуму на 15-20 ДБ, а в деяких випадках до 30 Дб. Вони добре підходять для експлуатації на житлових об’єктах: дачах, приватних будинках, котеджах і т.д. Рівень шуму малопотужних установок складає всього 40 Дб, що можна порівняти з середньою пральною машиною;
  • Захист альтернатора та двигуна – кожух виконує роль додаткового захисту внутрішніх компонентів від механічних породжень
  • Підвищений експлуатаційний термін – досягається за рахунок більш високої захищеності внутрішніх компонентів, не тільки від механічних пошкоджень, а й від вологості, пилу, вітру.

Недоліки закритих генераторів:

  • Висока вартість – формується через наявність додаткових елементів корпусу. Закриті установки обійдуться дорожче за відкриті аналоги;
  • Вірогідність перегріву – додаткова звукоізоляція, що автоматично знижує якість відведення тепла від агрегату. При неправильній експлуатації або несвоєчасному обслуговуванні генератор може перегріватися, що призведе до неприємних наслідків, аж до виходу з ладу.

Поради щодо експлуатації

Якщо ви купуєте електрогенератор для регулярного побутового використання, а також якщо він буде встановлений у безпосередній близькості до людей – розгляньте варіант закритої моделі з низьким рівнем шуму. Такий генератор зможе забезпечити більш високий акустичний комфорт, не завдаючи шкоди здоров’ю оточуючих. За бажання заощадити, можна купити відкриту модель і самостійно виготовити кожух, але така операція вимагатиме певних технічних знань та практичних виробничих навичок.

При експлуатації генератора в місцях без людей або з мінімальним періодом їхнього перебування можна сміливо купувати відкриті генератори. Така модель коштуватиме дешевше, а також забезпечить кращу мобільність за рахунок меншої ваги. При цьому не варто забувати про експлуатаційні особливості – установка повинна бути захищена від опадів, також її потрібно чистити від пилу та бруду.

Інші публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Прокрутка до верху
Догори

Закажите звонок!

После отправки формы наш менеджер свяжется с Вами в течение нескольких минут.

Напишите нам в мессенджер!

Замовте дзвінок!

Після відправки форми наш менеджер зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин.

Напишіть нам в месенджер!

Оплата частямиОПЛАТА ЧАСТИНАМИ

Надішліть СМС

Крок 1. Дізнайтеся про суму Вашого ліміту по сервісу – надішліть SMS на номер 10060 з текстом chast

Крок 2. Оберіть товар в магазині

Крок 3. Передайте касиру картку і повідомте, що хочете оформити покупку по сервісу “оплата частинами” або “миттєва розстрочка”

Крок 4. Підпишіть чек-договір і забирайте покупки