Головна / Статті / Термін служби генератора електроенергії

Термін служби генератора електроенергії

Термін служби генератораГенератори – дуже затребуване обладнання, що перетворює механічну енергію палива на електричну. Вони експлуатуються практично повсюдно: від приватних будинків, котеджів та гаражів, до будмайданчиків, мобільних пунктів торгівлі або як основне/резервне джерело харчування на об’єктах різного призначення, у тому числі критичної інфраструктури: лікарні, пологові будинки, поліклініки тощо.

Для покупців електрогенераторів, важливі не тільки технічні та функціональні характеристики розглянутих моделей, а й реальний термін служби обладнання. Від цього показника багато в чому залежить собівартість електрики, що виробляється. Також варто враховувати, що при дотриманні експлуатаційних режимів та своєчасному обслуговуванні, власник може суттєво продовжити експлуатаційний термін встановлення.

Що впливає на термін служби генератора

Середній термін служби електрогенераторів становить від 2 до 10 років. Він залежить від якості моделі, її робочого ресурсу, а також режиму експлуатації, що застосовується. Чим частіше і довше експлуатується електрогенератор, а також чим вище на нього навантаження, тим менший його термін служби у часовому вимірі. Після закінчення ресурсу можна провести ремонт із заміною зношених комплектуючих. Більшість моделей може перенести до 2-3 капітальних ремонтів, після чого може знадобитися покупка нового генератора.

Залежно від типу генератора: бензиновий або дизельний, фактори, що впливають на термін служби, можуть відрізнятися.

Термін служби бензинових генераторів

БензогенераториТермін роботи бензогенератора мають невеликий робочий ресурс, тому часто використовуються для побутових потреб, що передбачають рідкісну періодичну експлуатацію. На ринку зустрічаються три основних різновиди бензинових генераторів за типом двигуна, що прямо виляє на експлуатаційний ресурс і термін служби обладнання:

  • Двигун з алюмінієвим блоком та бічним розташуванням клапанів – найпростіші та малопотужні рішення для побутового використання. Номінальний термін служби двигуна складає всього 500-700 годин. У рідкісному експлуатаційному режимі такий генератор здатний пропрацювати 2-5 роки;
  • Двигун з чавунною гільзою циліндрів та бічним розташуванням клапанів – універсальне рішення в сегменті, що має збалансоване співвідношення ціни та терміну служби. Такий генератор має середній термін служби 1500 годин, яких достатньо для 5-6 років експлуатації в неінтенсивному режимі;
  • Двигун із чавунними гільзами та верхнім розташуванням клапанів – найстійкіші рішення у сегменті бензинових установок. Такі двигуни встановлюються у моделях високої потужності (8-15 кВт). Подача олії здійснюється під тиском. Середній термін служби 3000 годин або до 10 років використання у помірному режимі.

Термін служби дизельних генераторів

Терміни роботи дизельгенератораБільшість дизельгенераторів мають збільшений робочий ресурс, порівняно з конкурентами. Значна частина моделей має водяну систему охолодження, здатну впоратися із відведенням великої кількості тепла – це перешкоджає перегріву та впливає на тривалість безперервної роботи, а також загальний термін служби установки.

Середній експлуатаційний ресурс дизельного генератора з автозапуском складає 20 тисяч годин, а при правильному обслуговуванні та своєчасній профілактиці можна додати ще 10-15% – це означає, що середній час експлуатації установки при малому рівні навантаження становить близько 10-15 років.

Причини передчасної поломки генератора

Існують десятки причин, здатних викликати передчасний вихід із ладу бензинового або дизельного генератора. Але найчастішими причинами є:

  • Перевантаження – відбуваються у разі дуже інтенсивного використання установки, зокрема за безперервним терміном роботи. Також перевантаження викликає підвищена споживана потужність електроустаткування, що підключається;
  • Механічні пошкодження – викликані зовнішніми факторами, у тому числі падінням будматеріалів, ударами, а також іншими фізичними впливами на корпус та внутрішні компоненти генератора;
  • Несприятливі мікрокліматичні умови – при постійній експлуатації обладнання в сирих приміщеннях або просто неба, без додаткового захисту від опадів і різких перепадів температур;
  • Низька якість палива – використання палива поганої якості засмічує фільтри та швидко зношує внутрішні компоненти двигуна. Це може призвести навіть до нової установки до швидкої поломки.

Як збільшити працездатність генератора

Підвищити працездатність одно або трифазного генератора можна, дотримуючись певних правил експлуатації. Найчастіше виробник комплектує свої генератори докладними інструкціями з технічної експлуатації, в яких описано графік та склад заходів, спрямованих на підтримання та покращення працездатності обладнання.

Будь-який генератор, незалежно від робочого типу палива, після першого запуску має пройти так звану «обкатку» — це означає, що він має пропрацювати до 100 годин при неповному навантаженні, оптимально до 70%. «Обкатка» забезпечить якісне шліфування поверхонь, що труться, і дозволить обладнанню увійти в повне навантаження без несприятливих наслідків. До інших способів збільшення працездатності відносять:

  • Своєчасне технічне обслуговування – необхідно вчасно виконувати заміну мастила, паливного та масляного фільтра, а також запчастин, що виробили свій ресурс;
  • Правильний догляд – усувайте пиловий наліт, що накопичується, і бруд з поверхні, запобігайте впливу надмірної вологи, перешкоджайте попаданню на генератор сміття та сторонніх предметів, не перегрівайте установку;
  • Контроль палива та олії – висока якість пального та масел не тільки продовжує термін служби обладнання, але й сприяє покращенню показників його потужності.

Інші публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Прокрутити вгору
Догори

Закажите звонок!

После отправки формы наш менеджер свяжется с Вами в течение нескольких минут.

Напишите нам в мессенджер!

Замовте дзвінок!

Після відправки форми наш менеджер зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин.

Напишіть нам в месенджер!

Оплата частямиОПЛАТА ЧАСТИНАМИ

Надішліть СМС

Крок 1. Дізнайтеся про суму Вашого ліміту по сервісу – надішліть SMS на номер 10060 з текстом chast

Крок 2. Оберіть товар в магазині

Крок 3. Передайте касиру картку і повідомте, що хочете оформити покупку по сервісу “оплата частинами” або “миттєва розстрочка”

Крок 4. Підпишіть чек-договір і забирайте покупки