Генератори електрики – це практично незамінна річ у багатьох галузях. Вони використовуються як постійне або резервне джерело живлення повсюдно: від невеликих приватних будинків, котеджів, дач або гаражів, до мобільних торгових точок, будівельних майданчиків та інших об’єктів, що не мають підключення до міських електромереж або мають нестабільне підключення.
Точної відповіді на питання, скільки часу може безперервно працювати генератор не існує. Це пояснюється тим, що на сучасному ринку представлено велику різноманітність установок, у тому числі найпопулярніші бензинові та дизель генератори. Вони мають різні технічні та експлуатаційні характеристики, що прямо впливають на ефективність експлуатації та максимальний термін безперервної роботи обладнання.
Від чого залежить час роботи генератора
Номінальний час роботи генератора без перерви залежить від цілого комплексу факторів, але в першу чергу від навантаження на обладнання в процесі експлуатації, а також якості системи охолодження (водяна або повітряна). Як правило, ці дані знаходяться в інструкції з експлуатації до кожної моделі, але закономірність у них одна: чим вище навантаження – тим менший час може працювати установка.
Щоб отримати максимальний час безперервної роботи, можна купити дизельний або бензогенератор вищої потужності, але це раціонально. Така покупка призведе до низки суттєвих проблем: значного збільшення ціни, ваги обладнання, його габаритів, додаткової шумності, а також надмірної витрати палива в процесі роботи.
Наприклад, якщо вам необхідно експлуатувати електрообладнання сумарною потужністю 7-8 кВт, рекомендуємо розглядати моделі бензинових або дизельних генераторів 10 кВт. Наявність 20% запасу потужності знизить пікове навантаження на двигун і продовжить час безперервної роботи.
Час безперервної роботи дизельного генератора
Дизельні генератори комплектуються низькооборотними або високооборотними приводами, а також вважаються надійним рішенням на ринку. При порівнянні потужності, дизельна модель здатна пропрацювати довше ніж бензиновий конкурент. Вони випускаються у різному спектрі потужностей, від 5 до 550 кВт – рівень потужності прямо впливає на максимальний термін безперервної роботи.
Найпростіші моделі здатні забезпечувати роботу у безперервному режимі понад 10 годин. Якісні моделі високої потужності можуть працювати дві доби та більше , для цього в них передбачений бак підвищеної місткості та можливість його заправки без відключення установки.
Детальні дані про тривалість безперервної роботи конкретної моделі дизель генератора може надати тільки виробник генератора. Найчастіше ця інформація вказана у технічній документації до обладнання.
Час безперервної роботи бензинового генератора
Більшість бензинових генераторів 5 кВт або іншої потужності мають побутове призначення та невелику граничну продуктивність (від 0,35 до 15-18 кВт). Залежно від моделі вони можуть комплектуватися двигуном з чавунним або алюмінієвим блоком циліндрів. Перші мають високий моторесурс, порівнянний з невеликими дизельними генераторами. Моделі з алюмінієвими блоками мають невеликий моторесурс, що становить кілька сотень годин – вони призначені для періодичного побутового використання та абсолютно не підходять для тривалої безперервної експлуатації.
Середній термін безперервної роботи бензинових генераторів складає 7-8 годин. Потім агрегат перегрівається та вимагає зупинки системи для охолодження. Дуже важливу роль тривалості роботи бензинових генераторів грає навантаження. При 100% навантаженні час безперервної роботи може істотно скоротитися – до півгодини.