Головна / Статті / Перший запуск генератора

Перший запуск генератора

Після покупки генератора, у власника виникає питання: як правильно здійснити перший запуск, щоб не зашкодити установці і не скоротити її експлуатаційний термін? Як правило, виробник техніки надає розгорнуту інформацію в інструкції з експлуатації конкретної моделі генератора. Там має бути зазначена черговість підготовки електрогенератора до першого запуску, а також інша технічна інформація.

На ринку є генератори з АВР (автоматичним) та ручним типом запуску – вони відрізняються не тільки конструктивно, а й вимагають різної черговості дій під час запуску. У цій статті ми розповімо, як провести перший запуск генератора правильно і безпечно, а також торкнемося тонкощів застосування генераторів різних видів.

З функцією автозапуску

Система автоматичного запуску генератора, як правило, присутня у моделях, що використовуються для аварійного електропостачання об’єктів критичної інфраструктури (лікарні, пологові будинки, лабораторії та ін.), а також об’єкти, де безперебійне електропостачання є пріоритетним незалежно від зовнішніх факторів.

Якщо в приміщенні з встановленим автоматичним генератором відключається електрика, система розпізнає відсутність напруги в електромережі і починає самостійну подачу електрики. Процес перемикання займає від кількох секунд до хвилини. Такі генератори повинні встановлюватись у сухих приміщеннях з гарною вентиляцією.

Перший запуск установки з АВР виконується у кілька етапів:

  1. Перевірка заряду акумулятора, рівня масла та палива в баку;
  2. Необхідно знайти на панелі установки гніздо для підключення до основної електромережі та з’єднання;
  3. Підключаємо силовий вихід установки до розподільного електрощита об’єкта;
  4. На панелі приладів потрібно переключити тумблер в авторежим (Auto);
  5. Вставте ключ запуску у відповідне гніздо на панелі керування;
  6. Сумарна потужність підключених електроприладів має відповідати потужності генератора. Для стабільної роботи системи запас потужності повинен становити 20-25%.

Після відключення електрики в основній мережі генератор самостійно запустить двигун і почне вироблення електрики для аварійної подачі електропостачання.

Ручний запуск (з електростартером)

Генератори з ручним запуском – найпоширеніше рішення на ринку. Більшість недорогих моделей малої та середньої потужності, у тому числі генератори на 380 Вольт, оснащуються лише ручним пуском. Запустити роботу такої установки дуже просто – користувач має з зусиллям потягнути за рукоятку на тросі. Але перший запуск виконується за таким алгоритмом:

  • Перевірте рівень олії в системі;
  • Перевірте наявність необхідної кількості палива в баку;
  • Перевірте, щоб повітряна заслінка була закрита;
  • Сумарна споживана потужність підключених електроприладів не має перевищувати продуктивність установки;
  • Потягніть ручку із зусиллям, щоб запустити двигун;
  • Після незначного прогріву працюючого агрегату відкрийте повітряну заслінку.

Запуск бензинового генератора

Експлуатація бензинових генераторів вимагає від користувача дотримання певної послідовності процесів у процесі запуску. Універсальний для більшості моделей перелік:

  • Перевірте рівні робочих рідин та палива в системі;
  • Паливний кран має бути відкритий;
  • Повітряна заслінка має бути закрита;
  • За наявності моделі електростартера, необхідно переконатися, що заряджений акумулятор;
  • У моделях з електростартером, потрібно вставити ключ у гніздо на панелі приладів і повернути його в положення ON, а в моделях з ручним стартером – необхідно потягнути за рукоять на тросі. Ці дії запустять генератор;
  • Після невеликого прогріву відкрийте повітряну заслінку.

Запуск дизельного генератора

Більшість моделей дизельних генераторів мають середню і високу потужність (від 5 до 550 кВт), тому до безпеки їх експлуатації застосовуються підвищені вимоги. Також не бажано допускати тривалого простою дизельгенератора, його рекомендується включати не рідше одного разу на місяць. Запуск дизельних генераторів виконується за таким алгоритмом:

  • Поставте установку на рівну поверхню;
  • Поверніть паливний клапан у положення “відкрито”;
  • Встановіть ключ у замок запалювання на панелі приладів і поверніть його в положення «On»;
  • Потягніть за шнур стартера (для ручних моделей) і відкрийте декомпресор, в автоматичних моделях необхідно встановити важіль запуску в положення «Вкл»;
  • Після нетривалого прогрівання двигуна закрийте декомпресор і відпустіть ключ.

Обкатка двигуна

Перший запуск генератора – це не тільки новий досвід, а й відповідальність. Щоб обладнання працювало стабільно та ефективно надалі, необхідно провести так звану обкатку двигуна при першому запуску. Ця процедура дозволяє правильно ввести установку в експлуатацію та продовжити її загальний термін служби.

Обкатка передбачає перший запуск із навантаженням не більше 50-70% від номінальної потужності. Також у перші дні експлуатації необхідно перевіряти рівень масла на предмет витоку або надлишкового споживання. Першу олію потрібно змінити після 20 годин роботи двигуна. Після 100 годин роботи агрегату можна починати повноцінну експлуатацію відповідно до заявлених характеристик від виробника.

Зупинка генератора

Якщо необхідно вимкнути допоміжне електропостачання, проводиться зупинка генератора. Вона передбачає певний алгоритм дій із боку оператора. В першу чергу необхідно максимально зняти навантаження з мережі відключивши електроприлади. Після відключення користувачів необхідно дати двигуну попрацювати 1-2 хвилини в холостому режимі. Потім оператор відключає запалення на панелі приладів, а також повертає кран подачі палива в положення «закрито». Ці прості, але дуже важливі етапи зупинки генератора дозволяють правильно експлуатувати обладнання і максимально продовжують термін його служби.

Інші публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Прокрутка до верху
Догори

Закажите звонок!

После отправки формы наш менеджер свяжется с Вами в течение нескольких минут.

Напишите нам в мессенджер!

Замовте дзвінок!

Після відправки форми наш менеджер зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин.

Напишіть нам в месенджер!

Оплата частямиОПЛАТА ЧАСТИНАМИ

Надішліть СМС

Крок 1. Дізнайтеся про суму Вашого ліміту по сервісу – надішліть SMS на номер 10060 з текстом chast

Крок 2. Оберіть товар в магазині

Крок 3. Передайте касиру картку і повідомте, що хочете оформити покупку по сервісу “оплата частинами” або “миттєва розстрочка”

Крок 4. Підпишіть чек-договір і забирайте покупки