Головна / Статті / Компресор з прямим або ремінним приводом – вибираємо правильно!

Компресор з прямим або ремінним приводом – вибираємо правильно!

Вибрати відповідний компресор не так просто, моделі відрізняються за своїми експлуатаційними характеристиками, тому приймаючи рішення, потрібно враховувати безліч чинників. Одна з основних класифікацій компресорів – це поділ на моделі з ремінним і прямим приводом. Кожен з видів не є ідеальним: вони мають власні переваги і недоліки. Крім того, відрізняється також сфера застосування.

Нижче ми докладно розглянемо характеристики обох варіантів і надамо рекомендації, що стосуються вибору оптимального апарату.

Прямий і ремінний привід – в чому відмінності

Компресор з прямим приводом складається з наступних основних компонентів: поршень, циліндр, нагнітальний і всмоктуючий клапани. Поршень починає свою роботу під впливом шатуна. Він всмоктує повітря, стискаючи його до того стану, поки не відкриється випускна заслінка.

У конструкцію ремінного нагнітача, входить ще й пасової механізм. Він служить сполучною ланкою між роликом і електромотором. Привід обертає маховик, який, крім своєї основної функції, ще й охолоджує повітря головки. Сам пасової механізм складається з ременів і шківи. Особливістю моделей є також те, що приводний конструкція поєднана з колінчастим валом. Це робить агрегат більш витривалим.

Компресори з прямим і ремінним приводом Matari

Компресор з ремінним приводом – переваги і недоліки

Ремінний компресор здатний подавати повітря значно довше без перерв, ніж прямоприводной. Крім того, він демонструє кращу продуктивність завдяки тому, що крутний момент мотора «конвертується» в ще більш високі поршневі обертів. Надійність – також гідність даних агрегатів: навіть якщо відбувається заклинювання поршня, це призводить до розриву ременя, але не до виходу двигуна з ладу. У разі надмірного нагрівання у включеному стані пасової компресор знижує обороти, що запускає процедуру охолодження деталей.

Завдяки роботі маховика нагнітачі цього типу здатні функціонувати в важких умовах, високі температури не зашкодять агрегату. При цьому він видає низький рівень шуму і практично не вібрує – комфорт для людей гарантує ремінь і шківа. Також, вони надійно захищені спеціальним кожухом, тому ризик потрапляння дрібних предметів в мотор виключений.

Серед достоїнств також варто відзначити плавність запуску при старті, агрегат робить «ривок», в момент якого витрачається велика кількість електроенергії.

З недоліків можна виділити наступне, стан ременя необхідно регулярно перевіряти і в разі його зносу міняти деталь. Загальна технічне обслуговування більш складне, ніж у випадку з прямоприводной компресором. Ще один мінус – це великі габарити і велика маса.

Компресор з прямим приводом – плюси і мінуси

Компрессор с прямым приводомКомпресор з прямим приводом – це проста конструкція, в якій практично нема чому ламатися. Вал поршневий головки є і валом мотора, внаслідок чого апарат рідко виходить з ладу. Крім того, примітивність конструкції, в хорошому сенсі цього слова, має на увазі ще й відсутність необхідності часто проводити технічне обслуговування.

До безперечних плюсів компресора прямого приводу варто віднести невеликі габарити. Ці поршневі моделі відносно легко зберігати і транспортувати. Також вони більш економні, ніж компресор ремінного приводу.

Нагнітачі, що мають прямий механізм, не можуть довго працювати без пауз. Періодично потрібно давати апарату відпочити. І навіть при дотриманні цього правила компресор не прослужить настільки ж довго, скільки пасової аналог. Прямоприводной компресор демонструють різкий старт, тобто на початку «спалюється» більше енергії, ніж зазвичай.

Область застосування поршневих компресорів з ремінним і прямим приводом

Так як прямопривідні компресори не призначені для інтенсивного використання, їх варто застосовувати в побутових цілях. Середній робочий цикл таких апаратів дорівнює 20-30 хвилинам – цієї тривалості вистачає для забезпечення повітрям техніки на дачі, в гаражі, невеликих автомайстерень. Найкраще використовувати компресори з прямим пріводоv для забезпечення повітрям одного-двох приладів. Якщо ви плануєте серйозніше навантажувати свій агрегат, рекомендуємо віддати перевагу варіанту з ремінним приводом.

Внаслідок того, що компресори ремінного приводу потужні, але при цьому великі і масивні, їх сфера застосування обмежується промисловими і комерційними цілями. Деревообробні заводи, великі цехи, будівельні об’єкти – саме тут себе добре зарекомендували нагнітачі даного типу. Крім того, їх рекомендується застосовувати при роботі на великих СТО та мийках. Великий продуктивності нагнітачів з ремінним механізмом вистачить для забезпечення тривалого функціонування техніки, що вимагає потужного напору повітря.

Інші публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Прокрутити вгору
Догори

Закажите звонок!

После отправки формы наш менеджер свяжется с Вами в течение нескольких минут.

Напишите нам в мессенджер!

Замовте дзвінок!

Після відправки форми наш менеджер зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин.

Напишіть нам в месенджер!

Оплата частямиОПЛАТА ЧАСТИНАМИ

Надішліть СМС

Крок 1. Дізнайтеся про суму Вашого ліміту по сервісу – надішліть SMS на номер 10060 з текстом chast

Крок 2. Оберіть товар в магазині

Крок 3. Передайте касиру картку і повідомте, що хочете оформити покупку по сервісу “оплата частинами” або “миттєва розстрочка”

Крок 4. Підпишіть чек-договір і забирайте покупки