Дизель генератор є високопродуктивним агрегатом, який може бути використаний як основне, а також резервне джерело електроживлення. Як правило, дизельні генератори використовують у тих випадках, коли немає можливості підключитись до стаціонарної електромережі – це можуть бути як поодинокі торгові точки, так і цілі населені пункти. Він також буде незамінний на таких об’єктах, як лікарні, муніципальні будівлі, банківські установи і т.д.
Дизель генератори набули широкого поширення завдяки високій надійності, значній потужності, простоті конструкції та нескладному технічному обслуговуванню. Інші типи генераторів рідко можуть зрівнятися з дизельними за економічним споживанням палива, а також тривалістю режиму безперебійної роботи. Залежно від цільового використання дизель генератори бувають портативні, пересувні та стаціонарні.
Економічний дизель-генератор!
Назва «генератор» походить від латинського «generator», яке перекладається як «добувати що-небудь». Таким чином, дизельний генератор можна охарактеризувати як пристрій, що виробляє електрику за допомогою перетворення крутного моменту дизельного двигуна в електричний струм. Використовуються вони як аварійне або основне джерело електроенергії, наприклад, у тих місцях, де мають місце постійні перебої з поставкою електрики, або такого доступу немає в принципі.
Дизель генератори невеликої потужності (від 5 до 15 Вт) чудово підійдуть для забезпечення електрикою невеликих приватних будинків, заміських або дачних будиночків. У той же час для виробництва або невеликого селища вже потрібні стаціонарні дизельні генератори великих розмірів.
Як вибрати виробника дизель генераторів
Якщо ви хочете вибрати по-справжньому надійний дизель генератор, слід звертати увагу на якість зборки агрегату. На сьогоднішній день на ринку представлені дизель-генератори українського, російського, європейського, азіатського, а також американського виробництва. Лідерами з виробництва генераторів вважаються такі країни як Франція, Іспанія та Бельгія. Компанії з цих країн нерідко спеціалізуються виключно на проектуванні та випуску сучасних установок.
Сучасні моделі оснащені цілою низкою корисних функцій, таких як автоматичне включення у заданий час. Таке відстрочення старту дозволить не відволікатися від нагальних питань виробництва. Останнім часом все частіше можна зустріти дизель генератори в спеціальних шумоподавляючих кожухах, або чохлах, що забезпечують умови для роботи за наднизьких або надвисоких температур. Однак такі моделі коштують дорожче. Коли на першому місці стоїть економія, то фахівці рекомендують купувати газові генератори, які рідко поступаються дизельним за економічністю.
Потужні електростанції можуть випускатися двох типів – пересувні та стаціонарні. Як правило, вони мають додаткові пульти управління і механізм розподілу електроенергії. Щоб правильно підібрати дизель генератор, необхідно точно розуміти кількість споживачів, які можуть бути одночасно підключені до станції, а також умови експлуатації. Наприклад, при близькому розміщенні до житлових або офісних приміщень може знадобитися шумозахист, а при експлуатації в гарячому цеху – додаткова система охолодження.