Головна / Статті / Що таке інверторний генератор: їх особливості, переваги та недоліки, сфера застосування

Що таке інверторний генератор: їх особливості, переваги та недоліки, сфера застосування

Инверторный генератор Matari Mi2000Інверторний генератор – це компактна установка, яка здатна видавати струм із будь-якими параметрами, незалежно від вхідної напруги. Крім того, ці параметри не статичні їх можна регулювати. Одна з головних переваг генераторів такого типу – захист від перепадів напруги.

Інверторні генератори часто називають “цифровими”, оскільки вони оснащені електронними схемами керування. Також ці «диво-генератори» називають «туристичними», оскільки вони дуже компактні і їх можна брати на природу чи туристичні походи. А завдяки низькому рівню шуму, в середньому 60 дБ, що дорівнює шуму простого холодильника, його можна використовувати в квартирах, і називають його «квартирний генератор». Далі ми розповімо докладніше про інвертори, недоліки та переваги, у чому відмінності між звичайними генераторами, а також про те, де найбільш вдало їх застосувати.

Генератор чи інвертор – у чому відмінності

Класичні генератори далеко не завжди видають струм, який відповідає рівню живлення наявних приладів. Інверторний аналог оснащений регулятором, що «вирівнює» електричну енергію, адаптуючи її під поточні потреби. Наприклад, якщо вам потрібна робота одного приладу на 1кВт, а наявна установка розрахована на 2кВт, вона функціонуватиме лише у половину своїх можливостей, забезпечуючи суттєву економію.

Якщо в електричний ланцюг підключити другий прилад, генератор автоматично збільшить кількість обертів. Завдяки подібній адаптивній системі власникам інверторних генераторів вдається заощаджувати до 40% палива.

Переваги та недоліки інверторних генераторів

Як і будь-який інший механізм, дані генератори мають переваги і недоліки.

З переваг варто відзначити:

  • Економічність. Крім зменшення витрат на паливо, економна робота генератора також мінімізує зношування деталей. Таким чином, скорочуються витрати і на ремонт, і технічне обслуговування.
  • Електрична енергія високої якості. У будь-якому будинку можна знайти технічний прилад, який має вразливість до перепадів струму: холодильник, пральна машина, комп’ютер, принтер тощо. Інверторний генератор видає «плавну» електричну енергію, яка не становить небезпеки для техніки. Крім того, завдяки цій особливості установки ідеально підходять для забезпечення роботи медичного та іншого обладнання.
  • Низький рівень шуму. Інверторні генератори оснащуються спеціальним шумоподавлюючим кожухом. Завдяки цьому вони відносно тихі та не створюють дискомфорту ні власнику, ні сусідам.
  • Компактність. Інверторні генератори в 2-3 рази менші від своїх класичних аналогів. Причина в тому, що вони не потребують потужної вентиляції та інших габаритних доповнень. Деякі моделі випускаються у вигляді валіз, зручних для транспортування та зберігання.
  • Стійкість до зовнішнього впливу. Більшість генераторів мають рівень захисту IP23. Вони не страждають від негативного впливу вологи та пилу, завдяки чому агрегати можна використовувати на відкритому повітрі за поганих погодних умов (дощ, сніг).

Недоліки, якщо їх можна назвати такими:

  • Невеликий асортимент моделей. На ринку їх є не так багато, тому широких можливостей для вибору не варто очікувати.
  • Обмеження потужності. Зазвичай, цей показник не перевищує 7 – 8 кВт. Однак це обмеження дуже умовне, адже цієї потужності вистачає середньо статистичному споживачеві на всі потреби. Наприклад, для комфортного проведення часу на природі з електроприладами потрібен генератор лише на 1кВт, а для життєзабезпечення невеликого приватного будинку – 5 кВт.

Класифікація інверторних генераторів

Існує кілька класифікацій цих генераторів. Вони поділяються на типи згідно з певними критеріями.

Особливості будови:

  • закритий корпус. Такі генератори, що знаходяться у вільному доступі, працюють на будь-яких об’єктах і в запорошених приміщеннях;
  • відкритий корпус. Цей тип призначений для серйозних навантажень, що потребують гарної вентиляції..

Потужність:

  • портативні генератори (1-3 квт). Важать не більше восьми кілограмів. Найчастіше виготовляються у вигляді валіз.;
  • середні (до 6 квт). Важать до 100 кілограм і виробляються, як правило, у вигляді моноблоків на колесах;
  • тяжкі (до 8 кВт). Їхня маса – понад 100 кілограм. Це професійний клас апаратури, призначений для високих навантажень: наприклад, за умов електростанцій.

Спосіб управління:

  • ручний запуск;
  • стартер.

Форма вихідного сигналу:

  • чиста синусоїда. Підходить для забезпечення роботи високотехнологічного обладнання: комп’ютерів, ігрових приставок, аудіосистем, медичного обладнання;
  • модифікована синусоїда. Використовується під час роботи з менш чутливою технікою: лампами, телевізорами, холодильниками тощо.

Сфера застосування інверторних генераторів

Ці агрегати – відмінний варіант для будинків, у яких спостерігаються значні перепади електромережі, небезпечні для техніки. Вони тихі, надійні та економічні. Крім того, вони активно використовуються в умовах активного відпочинку на природі. Виїхавши на озеро, в гори або ліс на пікнік, можна повною мірою використовувати електроприлади.

Генератори інверторного типу можна часто зустріти у переїзних кавомашинах, точках продажу вуличної їжі тощо. Такі агрегати нерідко використовуються в медичній сфері: у клініках і лабораторіях, що мають високотехнологічну апаратуру.

Інверторний генератор – універсальний агрегат, здатний забезпечити ефективну роботу будь-якої апаратури. Якщо ви хочете отримати електричну енергію високої якості за невеликих витрат палива, цей варіант – те, що вам потрібно.

Модельний ряд інверторних генераторів Matari

Інші публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Прокрутити вгору
Догори

Закажите звонок!

После отправки формы наш менеджер свяжется с Вами в течение нескольких минут.

Напишите нам в мессенджер!

Замовте дзвінок!

Після відправки форми наш менеджер зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин.

Напишіть нам в месенджер!

Оплата частямиОПЛАТА ЧАСТИНАМИ

Надішліть СМС

Крок 1. Дізнайтеся про суму Вашого ліміту по сервісу – надішліть SMS на номер 10060 з текстом chast

Крок 2. Оберіть товар в магазині

Крок 3. Передайте касиру картку і повідомте, що хочете оформити покупку по сервісу “оплата частинами” або “миттєва розстрочка”

Крок 4. Підпишіть чек-договір і забирайте покупки