Генератори – дуже затребуване обладнання, що перетворює механічну енергію палива на електричну. Вони експлуатуються практично повсюдно: від приватних будинків, котеджів та гаражів, до будмайданчиків, мобільних пунктів торгівлі або як основне/резервне джерело харчування на об’єктах різного призначення, у тому числі критичної інфраструктури: лікарні, пологові будинки, поліклініки тощо.
Для покупців електрогенераторів, важливі не тільки технічні та функціональні характеристики розглянутих моделей, а й реальний термін служби обладнання. Від цього показника багато в чому залежить собівартість електрики, що виробляється. Також варто враховувати, що при дотриманні експлуатаційних режимів та своєчасному обслуговуванні, власник може суттєво продовжити експлуатаційний термін встановлення.
Середній термін служби електрогенераторів становить від 2 до 10 років. Він залежить від якості моделі, її робочого ресурсу, а також режиму експлуатації, що застосовується. Чим частіше і довше експлуатується електрогенератор, а також чим вище на нього навантаження, тим менший його термін служби у часовому вимірі. Після закінчення ресурсу можна провести ремонт із заміною зношених комплектуючих. Більшість моделей може перенести до 2-3 капітальних ремонтів, після чого може знадобитися покупка нового генератора.
Залежно від типу генератора: бензиновий або дизельний, фактори, що впливають на термін служби, можуть відрізнятися.
Бензогенератори мають невеликий робочий ресурс, тому часто використовуються для побутових потреб, що передбачають рідкісну періодичну експлуатацію. На ринку зустрічаються три основних різновиди бензинових генераторів за типом двигуна, що прямо виляє на експлуатаційний ресурс і термін служби обладнання:
Більшість дизельгенераторів мають збільшений робочий ресурс, порівняно з конкурентами. Значна частина моделей має водяну систему охолодження, здатну впоратися із відведенням великої кількості тепла – це перешкоджає перегріву та впливає на тривалість безперервної роботи, а також загальний термін служби установки.
Середній експлуатаційний ресурс дизельного генератора з автозапуском складає 20 тисяч годин, а при правильному обслуговуванні та своєчасній профілактиці можна додати ще 10-15% – це означає, що середній час експлуатації установки при малому рівні навантаження становить близько 10-15 років.
Існують десятки причин, здатних викликати передчасний вихід із ладу бензинового або дизельного генератора. Але найчастішими причинами є:
Підвищити працездатність одно або трифазного генератора можна, дотримуючись певних правил експлуатації. Найчастіше виробник комплектує свої генератори докладними інструкціями з технічної експлуатації, в яких описано графік та склад заходів, спрямованих на підтримання та покращення працездатності обладнання.
Будь-який генератор, незалежно від робочого типу палива, після першого запуску має пройти так звану «обкатку» — це означає, що він має пропрацювати до 100 годин при неповному навантаженні, оптимально до 70%. «Обкатка» забезпечить якісне шліфування поверхонь, що труться, і дозволить обладнанню увійти в повне навантаження без несприятливих наслідків. До інших способів збільшення працездатності відносять:
Інші публікації
Замовте дзвінок!
Після відправки форми наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом декількох хвилин.