Головна / Статті / Навіщо потрібна електростанція: де найчастіше застосовують і яку вибрати

Навіщо потрібна електростанція: де найчастіше застосовують і яку вибрати

Електрогенератор – це справжня знахідка для людей, які мешкають у регіоні з нестабільною електромережею. Крім того, установки активно використовуються в промисловості, комерційній сфері та будівництві. Купити генератор електрики наважуються споживачі, яким потрібна автономність, незалежність від основної електромережі.

Станції продукують електрику за рахунок спалювання бензину або дизельного палива. Двигун агрегату приводить у дію альтернатор – це та частина установки, яка відповідає за вироблення енергії. Струм створюється під час взаємодії магнітного поля та дротяної котушки. На виході споживач отримує високоякісну електрику, якою можна живити вимогливі електроприлади.

Дизельна електростанція для дому

Як правильно вибрати електростанцію в залежності від місця призначення

Вибір залежить від того, для вирішення яких завдань використовуватиметься техніка: побутових чи комерційних, промислових.

Класичний побутовий генератор – це однофазна установка з потужністю 3-7 кВт. Агрегат на 3 кВт – чудовий варіант для невеликого приватного будинку зі стандартним набором електроприладів: освітлення, телевізор, холодильник, насос. Моделі на 7 кВт можуть забезпечувати життєдіяльність великих будинків з кондиціонером, системою водоочищення, комп’ютером..

Якщо відключення електрики є рідкістю, рекомендується придбати бензиновий генератор. Він не здатний довго працювати без перерв, зате коштує менше дизельного. Установки на дизелі прийнято використовувати як постійне джерело живлення, якщо мережа дуже нестабільна або вона зовсім відсутня.

Професійні агрегати мають потужність понад 7 кВт. Станції, призначені для живлення вимогливого промислового обладнання можуть мати потужність більше 20 кВт. Найчастіше за допомогою генераторів такого типу забезпечують роботу електроприладів, що потребують напруги 380В. Отже, електростанція повинна мати три фази.

Для роботи на будівельних майданчиках або під час виїздів ремонтних бригад використовуються мобільні електростанції. Вони встановлюються на причіп, що дозволяє зручно транспортувати пристрій.

Якщо станцію планується розмістити у місцевості із суворим кліматом, необхідно придбати контейнерну модель. Вона справно працює навіть за 45 градусів нижче нуля.

Основные типы электростанций: их достоинства и недостатки

Дизельний генератор для дачіПерший генератор був створений у 1832 році. За майже 200-річну історію ця техніка зазнала безліч змін. У результаті модернізації генератори розділилися на кілька категорій.

  • Бензинові та дизельні. Про цей поділ уже згадувалося вище. Дизельні електростанції більш витривалі та довговічні. Недолік – висока вартість та можливі проблеми при запуску в умовах морозу. Бензинові установки коштують дешевше, але мають менший моторесурс.
  • Синхронні та асинхронні. Синхронні моделі використовуються для живлення чутливої техніки, що є вразливою до перепадів напруги. Це найоптимальніший варіант для побутового застосування. Асинхронні електрогенератори стійкі до короткого замикання і загалом невибагливі. Їх прийнято використовувати для забезпечення роботи зварювальних апаратів та інших потужних приладів.
  • Однофазні та трифазні. Однофазна установка видає напругу 220В. Її використовують у побуті. Для живлення вимогливого промислового обладнання застосовуються трифазні моделі.
  • Стаціонарні та мобільні. Стаціонарні генератори вимагають наявності спеціального приміщення для встановлення. Здебільшого це високопотужні потужні електростанції. Мобільні агрегати часто мають колеса та спеціальні ручки для транспортування.

Підбиваємо підсумок: де потрібна електростанція та поради щодо вибору

Електрогенератор потрібен там, де є потреба використовувати техніку в умовах слабкої або відсутньої електромережі. Це може бути заміський будинок, магазин, офіс, лікарня, школа, дитячий садок, завод, фабрика, промисловий цех.

Загальні рекомендації щодо вибору описані вище. Підсумуємо: на що потрібно звертати увагу, вибираючи модель електростанції:

  • потужність;
  • тип двигуна;
  • кількість фаз;
  • мобільність;
  • додатковий функціонал: автоматичний запуск, стабілізатор напруги, система інформування за допомогою датчиків.

Купуючи агрегат додому, не варто переборщувати із потужністю. Якщо ваші прилади споживають 3 кВт, не має значення, яка установка використовуватиметься – бензиновий генератор 5 кВт чи дизельна модель 15 кВт. Вони однаково ефективно забезпечуватимуть працездатність вашої домашньої апаратури. Різниця лише в тому, що потужна електростанція займе більше місця, «спалюватиме» більше палива і обійдеться вам у кілька разів дорожче.

Вдалого вибору!

Інші публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Прокрутити вгору
Догори

Закажите звонок!

После отправки формы наш менеджер свяжется с Вами в течение нескольких минут.

Напишите нам в мессенджер!

Замовте дзвінок!

Після відправки форми наш менеджер зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин.

Напишіть нам в месенджер!

Оплата частямиОПЛАТА ЧАСТИНАМИ

Надішліть СМС

Крок 1. Дізнайтеся про суму Вашого ліміту по сервісу – надішліть SMS на номер 10060 з текстом chast

Крок 2. Оберіть товар в магазині

Крок 3. Передайте касиру картку і повідомте, що хочете оформити покупку по сервісу “оплата частинами” або “миттєва розстрочка”

Крок 4. Підпишіть чек-договір і забирайте покупки