Головна / Статті / Обслуговування бензинових генераторів

Обслуговування бензинових генераторів


Бензиновий генератор MatariЯк і будь-який інший складний механічний агрегат для своєї нормальної роботи бензинові генератори потребують періодичного технічного обслуговування, а в разі потреби і відповідного ремонту.

Виходячи з того, що пристрій являє собою два самостійні агрегати (бензинового приводного двигуна та електричного генератора), то і процес обслуговування бензинових генераторів можна розділити на дві частини…

  • Механічна частина полягає у належному технічному обслуговуванні приводного двигуна внутрішнього згоряння;
  • Електрична частина полягає у технічному обслуговуванні генератора, а також електричній частині приводного двигуна.

Незважаючи на те, що кожне технічне обслуговування має починатися з періодичних вимірювань та перевірок, головним елементом, як і раніше, залишається заправка двигуна паливом. Тобто коли не виходить запустити генератор, то перш за все необхідно перевірити чи є бензин у видатковому баку.

Слід дотримуватися простих правил поводження з бензиновим двигуном:

  • Запуск механізму рекомендується проводити хоча б кілька разів на місяць. При цьому короткочасні пуски краще проводити під мінімальним навантаженням, наприклад звичайною лампою розжарювання, без підключення робочої мережі. На слух можна легко визначити биття валу, а також поломок, пов’язаних із компресійними кільцями робочого поршня. Ще краще використовувати спеціальний прилад, що дає змогу виміряти компресію в циліндрах;
  • Перед кожним запуском обов’язково варто перевіряти наявність олії у двигуні. Якщо виявлено зниження рівня, необхідно долити масло до робочої позначки. Запас олії просто необхідний для нормальної роботи бензинового двигуна. Вкрай не рекомендується змішувати олії різних марок або використовувати невідомі і не рекомендовані виробником види масел;
  • Мінімум один раз на квартал потрібно перевіряти обтискання кожної деталі кріплення двигуна і генератора. Для цих цілей є динамометричні ключі, що мають фіксований рівень зусиль;
  • Очищення від пилу та забруднень також є важливою частиною обслуговування бензинових генераторів. Пил, який не складно видалити на початку, згодом змішується з продуктами вихлопу і утворює бруд, що важко видалити.

Обслуговування електричної частини генератора має свої особливості. Перш за все, ця процедура включає замір ізоляції обмоток і використовуваних сполучних проводів. Якщо спостерігається зниження значення при вимірах холодного генератора, виміри слід повторити після 30 хвилин роботи під навантаженням. При справному генераторі параметри ізоляції обов’язково повинні прийти до норми.

У генераторній частині слід звертати увагу на наступні моменти:

  • Перевіряти температуру у місцях роботи підшипників генератора. Цей параметр може свідчити про можливе провертання підшипника на валу або в корпусі установки. Ця рекомендація дозволить уникнути серйозної поломки валу генератора.
  • Огляд всіх сполучних клем генератора. Якщо помічені сліди окислення, то клеми потрібно очистити механічним способом, а також змастити спеціальним струмопровідним мастилом.

У тих випадках, коли проводиться серйозний ремонт, що включає розбирання або заміну двигуна то обов’язково потрібна наступна обкатка генератора для притирання частин, що обертаються. Як правило, час обкатки завжди вказується в інструкції з експлуатації. Якщо звернути увагу на відгуки власників бензинових генераторів, той час такої обкатки має становити не менше 20-30 хвилин для генераторів, що мають невелику потужність.

Технічне обслуговування дизельного генератора

Кожне високотехнологічне обладнання потребує своєчасного технічного обслуговування. Дизельні генератори є винятком. При цьому до виконання відповідних робіт з ТО допускаються лише кваліфіковані спеціалісти, які пройшли спеціальне навчання та у подробицях знають роботу дизель-генераторних установок. Такі високі вимоги пов’язані з тим, що навіть найменша помилка електротехніка здатна призвести не тільки до серйозної поломки, але й до серйозних наслідків, що загрожують з життя і здоров’ю оточуючих.
Про кожну виконану роботу ставиться відповідна позначка у «Журналі технічного огляду та ремонту». Ведення такого журналу є необхідністю будь-якого користувача дизельного генератора. Крім забезпечення виконання належних планових робіт, такий підхід дозволяє знизити до мінімуму виникнення позаштатних ситуацій.
Усі види робіт з ТО дизельних генераторів можна розділити на групи:

  • Попередні пуско-налагоджувальні роботи, що проводяться до підключення генератора;
  • Щоденні роботи, що дозволяють забезпечити безперебійну роботу дизельного генератора;
  • Періодичні з контролю та профілактики, що проводяться раз на тиждень, місяць, квартал тощо;
  • При відпрацюванні генератором заданої кількості годин.

Пусконалагоджувальні роботи перед початком роботи дизель-генераторної установки

Для належної установки дизельного генератора приміщення має відповідати певним вимогам щодо проектування та обладнання (дивитись: Поради щодо встановлення дизель-генераторів). Після самої установки слід провести певний комплекс пуско-налагоджувальних робіт. Основне завдання, яке має бути виконане на даному етапі – відповідний контроль точності підключення дизельної установки, а також правильності роботи всіх систем дизельного генератора.
До завдань кваліфікованого електротехніка в обов’язковому порядку входить контроль даних приміщення за наявною проектною документацією: наявність вентиляції, стан повітроводів, наявність систем охолодження, будову та працездатність комплексу пожежної безпеки, правильність підключення електричних кабелів та відповідних датчиків. Основою для такого контролю є контрольно-здавальна документація.
Далі виконується заправка дизельного генератора відповідними робочими рідинами: олією, рідиною, що охолоджує, дизельним паливом і так далі. І лише після заправки дизель-генераторну установку (ДГУ) можна підключати до мережі. У жодному разі не можна відразу запускати дизельний генератор на повну потужність, оскільки спочатку обов’язково потрібно провести попередню перевірку роботи всіх систем. Дані випробування дозволяють заміряти основні показники та провести налагодження та регулювання дизельного генератора.
Остаточним етапом пуско-налагоджувальних робіт є оформлення акта введення в експлуатацію ДДУ, а також проведення інструктажу з техніки безпеки та відповідних правил роботи.

Роботи з технічного обслуговування дизельного генератора щодня

Простий щоденний технічний огляд обладнання дозволяє виявити моменти зародження неполадок та вжити своєчасних заходів щодо їх усунення. Це дозволяє в подальшому уникнути більших поломок. Хоч такі роботи і здаються простими, але їх повинен виконувати кваліфікований спеціаліст, який має необхідний допуск для проведення електротехнічних робіт.
Рекомендується перевіряти рівень масла в маслозбірнику, рівень охолоджуючої рідини та показання тиску масла не рідше ніж через кожні 8 годин роботи дизель генераторної установки. Необхідно відзначати будь-які зміни зовнішнього вигляду ДГУ: ознаки зношування ремінного приводу, розхитані деталі або інші пошкодження частин дизельного генератора.
Щоденне технічне обслуговування має особливе значення при експлуатації дизель-генераторів в екстремальних умовах, наприклад, коли температура навколишнього середовища опускається нижче 0º С або піднімається вище 30º С. У цих випадках ймовірність поломки суттєво зростає.

Планові профілактичні роботи, що проводяться раз на тиждень, місяць, квартал та рік

Всі планові роботи з ТО дизельних генераторів виконуються згідно з прописаним в інструкції графіком робіт. Також додатково враховуються умови експлуатації. Кожен вид генераторів має свій графік профілактичних робіт, але всі без винятку можна виділити наступні моменти:

  • Контроль справної роботи механічних вузлів та систем, періодичне регулювання натягу ременів, перевірка кріплень, болтів, системи охолодження та інші подібні роботи;
  • Перевірка електричної частини ДГУ: автоматичних пристроїв та систем, акумуляторів, пристроїв електрорегулювання, стартера, систем безпеки та інших допоміжних пристроїв;
  • Перевірка роботи генератора, характеристик ізоляції, належної затяжки збірних шин генератора;
  • Тестування роботи дизельного генератора, налаштування, а за необхідності коригування показників.

Планові профілактичні роботи потребують спеціальних інструментів та обладнання. Крім технічної сторони необхідний досвідчений персонал з відповідною освітою та допуском до роботи саме з цим типом дизельних генераторів.

Технічне обслуговування дизель-генераторів з напрацюванням певної кількості годин

Після того як дизельний генератор відпрацював задану кількість годин, необхідно планове ТО. Для кожної дизельної установки час проведення технічного обслуговування та його характеристики індивідуальні. Наведені моменти описані в інструкції з експлуатації. При цьому перелік робіт з ТО багато в чому збігається.
Як правило, перше ТО необхідно проводити після 50-100 годин роботи. При цьому зміст робіт досить різноманітний. Наприклад, потрібно перевірити роботу повітряного та паливного фільтра, належне функціонування охолоджуючої рідини, опір, акумуляторні батареї тощо. Необхідно перевірити і механічну частину – натягу ременів, регулювання частоти обертання і напругу, що видається.

В обов’язковому порядку проводиться злив конденсату та звіряння відповідності заявленим параметрам роботи системи впуску та випуску. У цей період має бути відрегульована робота пульта керування та всіх вимірювальних приладів. При першому ТО проводиться пробний пуск дизельного генератора на повну потужність, оскільки до цього моменту установка проходила обкатку і працювала в режимі, що щадить.
Подальші ТО роводяться залежно від типу установки через кожні 250-300 годин, оскільки згідно з практикою це найоптимальніша періодичність.

При кожній плановій перевірці проводиться перевірка та регулювання певних систем. Наприклад, регулювання налаштування клапанного механізму проводиться на третьому ТО, а регулювання частоти обертання здійснюється на п’ятому ТО. Звичайно періодично потрібна заміна робочих рідин, а також видаткових комплектуючих.
Дотримання вимог щодо періодичності та якості виконання робіт з ТО дизельного генератора гарантує більш тривалий термін його служби, а також безперебійну роботу всіх частин механізмів загалом.

Інші публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Прокрутити вгору
Догори

Закажите звонок!

После отправки формы наш менеджер свяжется с Вами в течение нескольких минут.

Напишите нам в мессенджер!

Замовте дзвінок!

Після відправки форми наш менеджер зв’яжеться з Вами протягом декількох хвилин.

Напишіть нам в месенджер!

Оплата частямиОПЛАТА ЧАСТИНАМИ

Надішліть СМС

Крок 1. Дізнайтеся про суму Вашого ліміту по сервісу – надішліть SMS на номер 10060 з текстом chast

Крок 2. Оберіть товар в магазині

Крок 3. Передайте касиру картку і повідомте, що хочете оформити покупку по сервісу “оплата частинами” або “миттєва розстрочка”

Крок 4. Підпишіть чек-договір і забирайте покупки